Początki pozycjonowania stron

internet

Pierwsze wyszukiwarki internetowe zapoczątkowały rozwój pozycjonowania. Na początku nie było to trudnym zajęciem dla webmastera, z uwagi na to, że wyniki opierały się głównie na słowach kluczowych podanych wyszukiwarce. Dzięki temu strony znajdowały się z łatwością na pierwszych miejscach w rankingu wyników, jednak wraz z rozwojem i udoskonalaniem wyszukiwarek rozpoczął się r również rozwój pozycjonowania. W tym momencie wyszukiwarki przeszukują treść całej strony a nie tylko opierają się na słowach kluczowych, którymi jak wiadomo łatwo daje się manipulować.

Przez lata proces pozycjonowania ewoluował od algorytmów binarnych poprzez wektorowa analizę zawartości merytorycznej strony aż do wyszukiwarek, które zliczają linki. Dopiero te ostatnie sprawiły, że poziom pozycjonowania znacznie się podniósł. Między innymi powstało zjawisko Google Bomb, które charakteryzuje się dodawaniem na pozycjonowaną stronę linków z określonym anchortextem. Dodawanie linków do stron wzbudziło jednak wiele kontrowersji, między innymi związanych ze sposobem ich pozyskiwania. Stosowanie nieetycznych technik w pozycjonowaniu stron zaczęto nazywać spamami, czyli śmieciami w wyszukiwarkach internetowych.

W związku z rozszerzającą się powszechnością sieci, reklama internetowa w dzisiejszych czasach wydaje się być tą najskuteczniejsza formą pozyskania potencjalnego klienta. Ludzie większość wolnego czasu poświęcają na szukanie czegoś, szukają nowości ze świata, sklepu z ubraniami, pamiątkami, szukają ciekawych miejsc, ale także usługodawców, którzy świadczą określone usługi. Biorąc pod uwagę, że mamy niewiele czasu na nasze poszukiwania, bo zawsze jesteśmy gdzieś spóźnieni, zależy nam na szybkich i docelowych wynikach.

Niemal za każdym razem, kiedy staramy się cokolwiek znaleźć za pomocą wyszukiwarki internetowej, zwracamy uwagę tylko na pierwszą stronę pokazującą wyniki. Jeśli nie ma czegoś w pierwszej dziesiątce, często pozostaje niewidzialne dla oczu przyszłych klientów. Dlatego umieszczenie strony na najwyższym miejscu w wynikach wyszukiwania daje nam gwarancje, że znajdą ją wszyscy ci którzy w danej chwili szukają tego co ona reklamuje.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *