Skuteczne pozycjonowanie stron www

internet

Założenie firmy to pierwsza rzecz, którą musimy zrobić jeśli chcemy zacząć oferować swoje usługi osobom trzecim, nie zależnie od tego czy to będą osoby prywatne czy firmy. Kiedy przejdziemy przez piekło biurokracji i uzyskamy wpisy do ewidencji działalności gospodarczej, NIP oraz REGON, nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć działalność. Nie można jednak prowadzić działalności nie posiadając klientów, dla których nasza usługa jest skierowana. Celem ich pozyskania możemy rozpocząć tradycyjną kampanię reklamową – oczywiście ze skalą dopasowaną do naszych możliwości finansowych jak i kierunku prowadzonych usług. Możemy również wejść w nieznany świat internetu i zacząć promować się wirtualnie.

Reklama internetowa robi się bardzo popularna i nierozłączna z niektórymi zawodami. Trudno wyobrazić sobie pracę w branży IT nie umiejąc wykorzystywać jej potencjału. Pierwszą sprawą będzie stworzenie strony internetowej. Na szczęście nie potrzebna jest do tego zaawansowana znajomość HTML’a ponieważ większość firm oferujących sprzedaż wirtualnych serwerów, udostępnia swoim klientom proste w obsłudze kreatory stron. Kreator proponuje nam pewną ilość wzorów strony, naszym zadaniem jest wybrać jeden i uzbroić go w zawartość merytoryczną, logo firmy i ewentualnie inną oprawę graficzną. Całość nie powinna zająć nam więcej niż godzinę, choć warto temu poświęcić więcej czasu, aby strona miał zrozumiały przekaz. Co powinniśmy na niej zamieścić?

Oczywiście informacje podstawowe, dane kontaktowe, opis naszej działalności, oferowane usługi, nasze osiągnięcia itp. Warto też na etapie tworzenia strony pomyśleć o tym, że nasza strona będzie musiała się przebić przez tysiące innych stron o podobnej tematyce w wynikach wyszukiwarek. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na stronie zakładki typu „nowości” w której będziemy opisywać nowości z rynku. Tak działa pozycjonowanie stron. Samo „Jan Kowalski usługi informatyczne Warszawa” to dla wyszukiwarki mało, ale informacja że korporacja Microsoft przegrała proces sądowy o wykorzystanie jakiegoś nie swojego patentu przy najnowszym systemie Windows 7/8 to już coś.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *